Festyn dla Alusia podsumowanie
Fot. Emilia Chanczewska

15 787,37 złotych i 21 euro – tyle ludzie dobrej woli przekazali na rzecz Aleksandra Malinki ze Stargardu

Przez całe sobotnie popołudnie (15.06.2024 r.), w teatrze letnim w Stargardzie, trwał pełen atrakcji charytatywny Festyn dla Alusia, a po nim koncert Gramy dla Alusia. Datki ze stoisk i z licytacji przyniosły w sumie prawie 16 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego wózka i konieczną rehabilitację 15-letniego Aleksandra Malinki, który od 9 lat jest w śpiączce.

Choć początek i zakończenie imprezy były deszczowe, do teatru letniego przyszło wielu stargardzian, by wesprzeć chłopca i jego rodzinę. Czekało tam wiele atrakcji, ciekawe występy dla ducha – Andrzej Kokos Kosko, zespół Muffiki, Nikola Szkodlarska, Paulina Ciesielska, Diana Kamrowska i Olaf Stopczyński – i domowe smakołyki dla ciała. Oprócz muzyki były pokazy karate, fitness, badania profilaktyczne, malowanie buziek. Uczestnicy festynu raczyli się pysznymi pierogami, krokietami, grochówką, ciastami i ciasteczkami.

TUTAJ album zdjęć Jana Balewskiego z Festynu dla Alusia.

Datki za wszystko trafiały do puszek, także za wylicytowane przedmioty i usługi. Licytacje, kolejny już raz dla Alusia, poprowadziła niezawodna Barbara Świątkiewicz.

– Wierzę w to, że nie wspieracie tylko jednej osoby, ale też wiele innych – podkreślała na koniec Elżbieta Malinka, dzielna mama Alusia, z wielką wdzięcznością dziękując wszystkim, którzy pomogli zorganizować festyn i koncert oraz wzięli w i udział przekazując datki.

A do puszek wczoraj trafiło 15 787,37 złotych i 21 euro.

Festyn dla Alusia kwota

Serdeczne podziękowania dla:

Elżbieta Malinka, mama Alusia

Stargard pod szczęśliwą gwiazdą

Tutaj nasza zapowiedź wydarzenia, którego byliśmy patronem medialnym: