osp
Fot. WFOŚiGW Szczecin

25 000 zł dla OSP Gogolewo. Ponad 10 tys. zł dostały OSP Kobylanka, Dobrzany, Kunowo, Stara Dąbrowa i Żarowo

Dziś w Maszewie wręczono umowy w ramach programu Mały Strażak, który wspiera jednostki ochotniczych straży pożarnych w zakupie sprzętu i wyposażenia, potrzebnego w codziennej służbie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tegorocznym naborze w programie Mały Strażak umożliwił Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskanie dotacji w wysokości do 90 procent kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia.

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia w ramach 5. edycji programu Mały Strażak trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych, które – tuż po agresji Rosji na Ukrainę – solidarnie i w duchu bezinteresownego wsparcia przekazały swoje wyposażenie kolegom z Ukrainy.

Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych.

Umowy dofinansowania zakupu sprzętu z WFOŚiGW w Szczecinie odebrali dziś w Maszewie przedstawiciele następujących OSP powiatu stargardzkiego:

  • Kobylanka – 10 700 zł
  • Dobrzany – 10 700 zł
  • Kunowo – 10 700 zł
  • Stara Dąbrowa – 10 700 zł
  • Żarowo – 10 700 zł
  • Gogolewo – 25 000 zł

W sumie ponad 915 tysięcy złotych z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie trafi do 92 Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczecina, Świnoujścia i Stargardu oraz powiatów: łobeskiego, pyrzyckiego, polickiego, myśliborskiego, kamieńskiego, gryfińskiego i gryfickiego.

Łącznie w tegorocznej, 5 edycji programu, z dofinansowania w kwocie ponad 1,5 mln zł skorzysta 150 jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego.