Ulica Szczecińska
Ulica Szczecińska wieczorem, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

30-latek z 27 g „amfy” zatrzymany na Szczecińskiej przez stargardzką policję

Podczas interwencji okazało się, że młody mężczyzna ma przy sobie narkotyki. Chciał uniknąć odpowiedzialności podając policjantom fałszywe dane. Ci jednak szybko zorientowali się, że ma 30 lat i mieszka w Świnoujściu.

– Policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Szczecińskiej podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na widok patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie. Jak się okazało, pozornie nie można było nic mu zarzucić, jednak zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma on coś na sumieniu – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podejrzenia były zasadne, ponieważ 30-latek miał przy sobie środki odurzające, 27 gramów amfetaminy.

Jak się okazało, młody mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności podawał policjantom dane innej osoby. Policjanci szybko ustalili, że chciał ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości i ustalili jego prawdziwe dane. Okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec Świnoujścia.

– Mundurowi zabezpieczyli substancję, której posiadanie jest zabronione, a mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie – dodaje asp. J. Siwarska.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard