Zatrzymany
Fot. KPP Stargard

42-letni stargardzianin zatrzymany w Kaliszu Pomorskim

Policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy na terenie Kalisza Pom. zatrzymali mieszkańca Stargardu poszukiwanego listem gończym i 3 sądowymi zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu. Trafił na 2 lata do więzienia.

– Do stargardzkich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których wszczynają poszukiwania. Celem jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Nie udało się to 42-latkowi, który został zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych w Kaliszu Pomorskim.

Zatrzymany
Fot. KPP Stargard

– Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom ustalić aktualne miejsce pobytu poszukiwanego stargardzianina – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Łobzie oraz trzech zarządzeń ustalenia miejsca pobytu wydanych przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, Łobzie oraz Prudniku. 42-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata za popełnione przestępstwa.