alkotest autobus
Fot. KPP Stargard

49-letni kierowca prowadził autobus po pijanemu

Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali dziś nietrzeźwego kierowcę autobusu, przewożącego 20 pasażerów. Badanie trzeźwości wykazało, że 49-latek pił wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 1,5 promila.

– Dzisiejszego ranka policjanci ruchu drogowego, podczas działań „Trzeźwy poranek”, przy ul. Broniewskiego w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu. 49-letni kierowca został przez policjantów poddany badaniu alkotestem na zawartość alkoholu w organizmie – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Jak się okazało, miał on prawie 1,5 promila i w tym stanie przewoził 20 pasażerów.

Mieszkaniec Stargardu został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci nieustannie apelują! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest trzymać się zasady: piłeś – nie jedź!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard