Fot KPP Stargard

56 kierowców przekroczyło prędkość na stargardzkich drogach

Stargardzka policja przeprowadziła na drogach w powiecie stargardzkim działania „Prędkość”. Nie brakuje osób, które chętnie przyciskają pedał gazu i jeżdżą za szybko.

Policyjne działania przeprowadzone zostały na drogach na terenie gmin Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stargard, Suchań.

– Policjanci dokonywali pomiaru prędkości w miejscach, które wskazane zostały przez mieszkańców gmin w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wyjaśnia podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Funkcjonariusze ujawnili łącznie 77 wykroczeń, w tym 56 stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości.

Fot KPP Stargard

W akcji wzięli udział policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie i funkcjonariusze posterunków na terenie gmin powiatu stargardzkiego. Sprawdzano prędkość jazdy kierowców zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim.

Cały czas prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków drogowych, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

– Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem, mandaty za przekroczenie prędkości są wysokie, dlatego też apelujemy o poruszanie się zgodnie z przepisami i ograniczeniami prędkości, jaki obowiązują na danym odcinku drogi – dodaje Krzysztof Wojsznarowicz.