Grupa speed zatrzymanie
Fot. KPP Stargard

69-latek z ciężką nogą dostał 2000 zł mandatu i 10 punktów karnych

Senior w renault na drodze krajowej nr 10 wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania, stwarzając realne zagrożenie. Jadący z naprzeciwka kierujący ciężarówką by uniknąć zderzenia czołowego musiał gwałtownie hamować. 69-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów.

– Stargardzcy policjanci z grupy Speed codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze – przypomina asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – I tak było w przypadku kierowcy renault, który wykonując niebezpieczny manewr wyprzedzania stworzył poważne zagrożenie na drodze. Został ukarany manatem w wysokości 2000 złotych, a na jego kontro trafiło 10 punktów karnych.

Grupa speed zatrzymanie
Fot. KPP Stargard

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard