Fot Grzegorz Drążek

Wiadukt w Stargardzie w kawałkach. Kupa betonu

Ciężki sprzęt pracuje na wiadukcie przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. Od strony ul. Spokojnej i ronda Pionierów Stargardu trwa rozbiórka tego obiektu.

W pierwszym etapie przebudowy rozebrana zostanie połowa wiaduktu od strony ulicy Spokojnej. Od minionego poniedziałku trwa wyburzanie. Jednocześnie pracują dwie koparki. Efekty tej pracy widać po tym, ile betonu zgromadzono w miejscu robót. To sam beton, bez zbrojenia.

Obiekt przy ulicy Bogusława IV jest jednym z czterech wiaduktów w Stargardzie, które są przebudowywane w ramach modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. To inwestycja PKP PLK. Głównym wykonawcą prac w Stargardzie, które obejmują także remont peronów dworca kolejowego, jest firma Trakcja.

Warto pamiętać o tym, że obecnie droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV jest zamknięta zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej droga otwarta jest dla pojazdów, a zamknięta dla pieszych. Natomiast pod wiaduktem w centrum miasta, łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego, droga otwarta jest dla pojazdów i pieszych.

Podoba ci się u nas na portalu? Możesz nam postawić KAWĘKLIKNIJ TUTAJ, DZIĘKI 🙂