Witkowo apelacja
Stop Klatka

Agrofirma Witkowo. Jest apelacja o zmianę wyroku i wyższe kary za znęcanie się nad świniami

Stop Klatka jako oskarżyciel posiłkowy złożyła dziś apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Stargardzie, w sprawie śledztwa z ubojni w Witkowie.

Stop Klatka – Akcja dla zwierząt Organizacja pożytku publicznego Viva! razem z prawniczką Katarzyną Korszewską apeluje o zmianę wyroku i orzeczenie wobec oskarżonych wyższych kar i środków karnych.

To kolejna sprawa sądowa na bazie nagrań zdobytych przez aktywistów śledczych w 2016 roku. 1 grudnia 2022 roku Sąd Rejonowy w Stargardzie II Wydział Karny wydał wyrok i uznał za winnych Bolesława K., Zenona N., Władysława K. oraz Piotra K.

Winnym postawiono różne zarzuty. Między innymi znęcanie się nad świniami poprzez niedozwolone wielokrotne uderzanie ich tatuownicą w różne części ciała, ciągnięcie za uszy, przepędzanie świń po leżących świniach, używanie wobec leżącej świni poganiacza elektrycznego, uderzanie poganiaczem elektrycznym w sposób niedozwolony (uderzając je po głowie), kopanie kolanem i uderzanie ręką w pysk, uderzanie po grzbiecie plastikową rurką…

Wesprzyj ZBIÓRKĘ na pomoc prawną.

INFORMACJE, GRAFIKA: STOP KLATKA