turniej zatrzymanie
policja.pl

Akcja policjantów ze Stargardu. Zatrzymali pijanego kierowcę, którego pasażer wypadł z auta

Stargardzcy policjanci mł.asp. Adam Rodzoch i sierż. Maciej Rosowski, z opiekunem reprezentacji podkom. Przemysławem Chełmińskim z Sekcji Szkolenia Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w Słupsku brali udział w niecodziennej interwencji w czasie wolnym od służby.

Policjanci reprezentują Zachodniopomorską Policję w IX Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbywają się w Szkole Policji w Słupsku.

Przedwczoraj późnym wieczorem, po wyczerpującym drugim dniu zawodów, udali się na zakupy. W sklepie spożywczym zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę, którzy w arogancki i obelżywy sposób odnosili się do obsługi sklepu. Od awanturujących się było wyraźnie czuć zapach alkoholu, ich mowa była bełkotliwa.

Po chwili mężczyźni i kobieta opuścili sklep i wsiedli do audi. Jeden z nich zajął miejsce kierowcy i włączył silnik. Policjanci natychmiast podbiegli do auta, aby uniemożliwić mężczyźnie jazdę. Ten widząc ich ruszył z impetem, w następstwie czego pasażer wypadł z auta, bo drzwi były niedomknięte. Dwóch funkcjonariuszy pobiegło za pojazdem. Trzeci z nich widząc obrażenia głowy i kończyn poszkodowanego zabezpieczył rannego, opatrzył oraz wezwał pogotowie ratunkowe i policję. Kierowca oddalił się w nieznanym kierunku, a policjanci już we trójkę czekali na umundurowany patrol.

W pewnym momencie w miejscu interwencji pojawiła się kobieta, która podróżowała z pijanym kierującym, a po chwili ścigany przez nich mężczyzna. Zachodniopomorscy policjanci rozpoznali ich wśród gapiów, ujęli go i przekazali słupskim mundurowym, gdy ci przyjechali na miejsce.

Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości mężczyzna wydmuchał 1,72 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwanym do odbycia kary roku więzienia.

Dzięki błyskawicznej i prawidłowej postawie policjantów, kierowca audi został zatrzymany. Odpowie za kierowanie w pod wpływem alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek pojazdu i utrata prawa jazdy.

INFORMACJE: policja.pl, KWP w Szczecinie / mw