Przelej krew

Akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” także w Stargardzie

Fundacja Patriotyczna im. W. Pileckiego już po raz 8 organizuje akcję poboru krwi, której celem jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, a przede wszystkim zachęta do oddania krwi w czasie wakacyjnym, kiedy krwi brakuje najbardziej.

Oddasz krew – dostaniesz koszulkę z kotwicą PW!

W tym roku akcja potrwa w dniach od czwartku 28 lipca do poniedziałku 1 sierpnia. Odbędzie się w 10 polskich miastach. Wśród nich jest także Stargard.

Krwiodawcy w Stargardzie będą mogli oddać krew 1 sierpnia 2022 r., w godz. 8:45 – 12:15 w punkcie pobierania krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przy ul. Staszica 16 w Stargardzie (teren szpitala rehabilitacyjnego).

Za przelanie bezcennej krwi w tej akcji krwiodawcy otrzymają koszulkę z kotwicą Polski Walczącej.

Koszulka za przelanie krwi

Nie jesteś honorowym krwiodawcą? Nie oddajesz krwi, to daj dyszkę!

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w oddaniu krwi w rocznicę Powstania Warszawskiego, proszeni są o wpłacenie 10 zł albo jej wielokrotności na zakup koszulek.

Zbiórka pieniędzy na konto Fundacji

Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego

przelewy krajowe nr konta:

79 1140 2004 0000 3202 8086 9036

w tytule przelewu: DAROWIZNA KREW

Akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” jest organizowana po raz ósmy. Jej celem jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, ale nade wszystko zachęta do oddania krwi w czasie wakacyjnym, kiedy krwi brakuje najbardziej. Organizatorzy akcji dołączają się do apeli Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które biją na alarm, że brakuje krwi.

Także portal Stargard.News poruszał ostatnio kwestię potrzeby oddawania krwi w wakacje – czytaj TUTAJ.