Wystawa Marka Fiszera
Autor fotografii Marek Fiszer i prezes SSMSP Brama Ludmiła Sabadini, fot. Emilia Chanczewska

Akty na ścianach i taniec na rurze

Wystawę „Magia kobiecości”, zdjęcia stargardzianina Marka Fiszera, oglądać można w Galerii Sztuki Brama. W czwartkowy wieczór odbył się jej wernisaż. Kobieta to jest magia, która może zrobić cuda – mówił autor fotografii.

Comiesięczne wernisaże w zabytkowym wnętrzu Bramy Wałowej organizuje Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Wystawa Marka Fiszera potrwa do 23 października br. Znalazły się na niej kobiece akty, ale także zdjęcia ubranych, wystylizowanych kobiet.

– Dziś znów wyjątkowa instalacja. Wyjątkowość nie polega tylko na tym, co mamy na ścianach. Po raz pierwszy zdarzyło się, że nasz gość jest jednocześnie komisarzem tej wystawy – mówiła na czwartkowym wernisażu Ludmiła Sabadini, prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. – To znany państwu wszystkim fotograf Marek Fiszer, który jako temat swoich prac najczęściej wybiera kobiety, to jego ulubiony motyw, z tego co wiem.

Otwarcie wystawy uprzyjemnił pokaz pole dance – tańca na rurze, w wykonaniu Katarzyny Kluczek ze Szczecina, będącej modelką Marka Fiszera, podobnie jak Żaneta Śniadek z SSMSP Brama czy Agnieszka Barańska, szczecińska modelka retro.

– Tytuł wystawy to „Magia kobiecości”, bo kobieta to jest magia, która może zrobić cuda – mówił Marek Fiszer, autor fotografii. – To moja kolejna wystawa tutaj, mam już za sobą kilka wystaw. Fotografia to moja pasja, odskocznia od pracy, zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym (doradztwem prawnym i mediacją sądową). Zapraszam do oglądania, do podziwiania. Dziękuję bardzo Spółdzielni Miedwie za przygotowanie wspaniałego cateringu. Dziękuję Kate za piękny pokaz. Kate prowadzi warsztaty. Zapraszam, by sama powiedziała czym się zajmuje.

– Prowadzę zajęcia pole dance, także w formie warsztatowej – mogę przyjechać gdy zbierze się grupa chętnych – zapraszam!, treningi personalne, pilates, stretching – opowiadała Katarzyna Kluczek.

Marek Fiszer fotografuje m.in. Szczeciński Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją, organizowany przez modelkę retro, vintage, pin up Olgę Dąbkiewicz i fotografa Andrzeja Grabę Grabowieckiego. Na wczorajszym wernisażu była jedna z modelek, Agnieszka Barańska ze Szczecina.

– Olga Dąbkiewicz wciągnęła mnie w modę retro. A Marek do zdjęcia wsadził mnie na kraty okna ratusza! Zdjęcie wyszło ciekawie. Cieszę się, że trafiłam w to środowisko, bardzo mi się to podoba! – wyznaje Agnieszka Barańska. – Entuzjastów jest coraz więcej. Ostatnie spotkanie było w Jachtowej, w stylu wielki Gatsby, pióra, frędzle… Bawiliśmy się przecudnie!

– Chcemy to spróbować przeszczepić do Stargardu, by także u nas to zaistniało – zapowiada Marek Fiszer.

Jak co miesiąc było losowanie jednej z prac. Oprawioną fotografię przedstawiającą stargardzką kolegiatę nocą wylosował Zdzisław z Białogardu, który pierwszy raz gościł w Galerii Sztuki Brama w Stargardzie.