Komisarz Inek
Fot. KPP Stargard

Ale gość! Miękki komisarz ze stargardzkiej komendy u przedszkolaków

Kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i edukacja w zakresie bezpieczeństwa – to cele spotkań, w których udział bierze maskotka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, komisarz Inek.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobrzanach odwiedzili przedszkolaki z miejscowego Zespołu Szkół Publicznych. Towarzyszył im sympatyczny komisarz Inek.

Podczas spotkania policjanci przybliżyli przedszkolakom zagadnienia związane z zawodem policjanta. Przedstawili sylwetkę dzielnicowego, zakres jego zadań, a także umundurowanie oraz wyposażenie w służbie – relacjonuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podczas prelekcji omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych, zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez. Rozmawiano na temat bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu. Poruszono też kwestie zachowania się dzieci wobec obcych.

Dzieci z radością przyjęły policjantów z komisarzem Inkiem, który wśród dzieci wywoływał uśmiech.

Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały i chętnie zadawały pytania – dodaje mł.asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Po przeprowadzonej prelekcji oraz odpowiedziach na pytania najmłodszych przyszedł czas na przytulanie się do Inka.