Anna Nowak Koalicja Obywatelska
Fot. Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI

Anna Nowak ze stargardzkiej Platformy kandydatką do Sejmu

Kandyduję do Sejmu, aby przywrócić Polkom i Polakom godność, którą obecna władza im zabrała – mówi Anna Nowak, stargardzka kandydatka do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Anna Nowak o sobie:

Kandyduję do Sejmu jako przedstawicielka powiatu stargardzkiego. Jestem pielęgniarką i przedsiębiorcą – działam w obszarze ochrony zdrowia. Wieloletnia praca z pacjentami pozwoliła mi poznać ich potrzeby i problemy. Wiem, jak wygląda perspektywa człowieka, który jest samotny, często pozbawiony środków do życia, nie mający wiedzy jak odnaleźć się w systemie. Z takimi sytuacjami spotykam się na co dzień.

Mimo że stworzyłam prężenie działającą firmę, zatrudniającą lekarzy i pielęgniarki, kontakt z pacjentami nadal jest dla mnie bardzo istotny.

Byłam prekursorem rozwoju hospicjum domowego oraz domowej opieki długoterminowej na Pomorzu Zachodniopomorskim.

Z uwagi na to, że zawsze wolałam rozwiązywać problemy, proponując konkretne rozwiązania, zamiast bezradnie przyglądać się zastanej rzeczywistości, postanowiłam działać.

Własną działalność rozpoczęłam od indywidualnej praktyki pielęgniarskiej. Obecnie kieruję podmiotami leczniczymi, nadal działając w obszarze opieki długoterminowej i hospicyjnej (na terenie powiatu stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego i gryfińskiego). Od roku 2016 jestem współwłaścicielem przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szczecinie przy ul. Bandurskiego.

Anna Nowak Koalicja Obywatelska
Fot. Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI

Wykształcenie

Jestem absolwentką Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie psychologii zarządzania. Jestem również specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej.

Działalność społeczna

Od czasów szkolnych angażowałam się w działalność społeczną. Pracowałam na rzecz Samorządu Pielęgniarek i Położnych – przez trzy kadencje. Byłam zaangażowana m.in. w prace komisji ds. domu pomocy społecznej podstawowej opieki zdrowotnej i opieki długoterminowej i komisji ds. jakości w ochronie zdrowia.

Angażuję się w rozwój opieki długoterminowej, integruję środowisko zawodowe i ludzi dobrego serca na rzecz opieki nad pacjentem przewlekle chorym.

W uznaniu zasług dla Pomorza Zachodniopomorskiego zostałam odznaczona Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego (rok 2010) oraz Honorowym Odznaczeniem Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych pierwszego stopnia (rok 2011). Zostałam również wyróżniona tytułem Pielęgniarki Roku w plebiscycie „Hipokrates” Głosu Szczecińskiego (rok 2012).

Utożsamiając się z tezą: „umieć słuchać to słyszeć potrzeby innych”, aktywnie wspieram działalność organizacji pozarządowych i projekty pomocowe jak „Szlachetna paczka”. Wspomagam osoby indywidualne, które znalazły się w trudnej sytuacji. Szczególnie na sercu leżą mi prawa kobiet i dziecka.

Prywatnie

Żona Tomka (byłego żołnierza), mama dwóch dorosłych mężczyzn – Sebastiana i Oskara. Opiekunka pieska Sisi i kotki Kati. Fanka wypoczynku na świeżym powietrzu, turystyki rowerowej i żeglarstwa.

Polityka

Od 10 lat należę do Platformy Obywatelskiej. Działam w stargardzkich strukturach tej partii, jako członek zarządu. Wybrałam Platformę, ponieważ jest partią demokratyczną, otwartą na WSZYSTKICH ludzi, postępową i tolerancyjną.

Dlaczego kandyduję do Sejmu?

Stargard jest miastem, który świetnie się rozwija, ale potrzebuje swoich przedstawicieli w Sejmie. Otwartych na wszystkie środowiska, energicznych i odważnie walczących o interesy lokalnego samorządu.

Kandyduję, ponieważ chcę przywrócić Polkom i Polakom godność, którą obecna władza im zabrała. Mam na myśli zwłaszcza takie grupy zawodowe jak pielęgniarki, lekarze i nauczyciele.

Będę walczyć o zapewnienie pełnego dostępu na równych zasadach do usług medycznych, o lepszy dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Zamierzać walczyć o prawa kobiet, aby w swoim kraju mogły czuć się bezpiecznie. Nasze zaangażowanie w akcję „TAK dla invitro” pokazało, że jest więcej problemów jak ten, że państwo nie chce wspierać leczenia niepłodności. Kobiety chcą również większego dostępu do antykoncepcji, ale przede wszystkim nie chcą czuć wstydu czy zażenowania w gabinecie ginekologicznym czy aptece.

Zależy mi na nowoczesnej edukacji. Chcę angażować się w działania przeciwdziałające dyskryminacji kobiet, osób starszych, ubogich, niepełnosprawnych i innych grup narażonych na wykluczenie.

Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI