Fot. Emilia Chanczewska

Artystka malarka Ludmiła Sabadini nową radną miejską w Stargardzie

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie do rady zaprzysiężona została nowa radna. Została nią Ludmiła Sabadini, prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama.

Nowa radna Ludmiła Sabadini zastąpiła zmarłego 27 maja 2022 roku Stanisława Bartniczaka. Była kolejną osobą z listy, która miała najwięcej głosów wyborców ze Stargardu w wyborach samorządowych w 2018 roku. Została bardzo ciepło przyjęta przez radnych, z którymi współpracowała do tej pory jako prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Na dzisiejszej sesji w ratuszu złożyła uroczyste ślubowanie. Zasiliła największy w radzie Klub Samorządowy Radnych Rady Miejskiej.

Dziś także Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Stargardzie, do której dołączyła Ludmiła Sabadini, wybrała swojego nowego przewodniczącego. Funkcję tę objęła radna Monika Szotowicz, dotychczasowa zastępczyni przewodniczącego, którym był śp. Stanisław Bartniczak. Jej zastępcą wybrany został radny Grzegorz Flas.

Ludmiła Sabadini najprawdopodobniej będzie musiała zrezygnować z pełnienia funkcji prezes Bramy, gdyż stowarzyszenie dotowane jest przez miasto. Z funkcją wiceprezesa Bramy, własną decyzją, pożegnał się ostatnio mąż Ludmiły, Robert Sabadini, główny organizator wernisaży w Galerii Sztuki Brama.