Stargard Bal Wszystkich Świętych
Fot. Grzegorz Drążek

Bal Wszystkich Świętych w Stargardzie. W przebraniach się wybawili

Tradycją już jest, że przed dniem Wszystkich Świętych, w parafii św. Józefa w Stargardzie odbywa się Bal Wszystkich Świętych. Kolejne takie wydarzenie miało miejsce dzisiaj.

Czwartkowe wydarzenie rozpoczęło się przemarszem uczestników sprzed kościoła św. Jana, ulicą Chrobrego, do Szkoły Podstawowej Specjalnej imienia Juliana Tuwima przy ulicy Wita Stwosza. W sali gimnastycznej tej szkoły, specjalnie na tę okazję przystrojonej, odbył się bal. Wzięło w nim udział około 100 osób, w większości aktywnych uczestników, ale była też grupa widzów towarzyszących dzisiaj dzieciom na balu.

Jak to często na balach bywa, uczestnicy byli poprzebierani. Dzieci i młodzież biorący udział w dzisiejszym wydarzeniu przebrani byli za postaci świętych i anioły. Zabawa przy muzyce trwała dwie godziny lekcyjne. Młodzi uczestnicy dobrze się bawili. Tańczono w większych i mniejszych grupach, robiono duże koło, nie zabrakło także „pociągu” przemierzającego salę gimnastyczną przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”.

Podczas Balu Wszystkich Świętych był poczęstunek dla jego uczestników. Harcerze, którzy pomagali w organizacji wydarzenia i czynnie brali w nim udział, mieli stanowisko rękodzielnicze. Była także „fotobudka” i można było zrobić sobie zdjęcia przy postaciach świętych.

W ramach Balu Wszystkich Świętych tradycyjnie pokazane zostały prace wykonane w towarzyszącym wydarzeniu konkursie plastycznym. Prace zostały wywieszone w sali gimnastycznej. Po balu dzieci zabrały ze sobą balony, którymi przystrojona została sala gimnastyczna.

Bal Wszystkich Świętych organizuje parafia św. Józefa w Stargardzie, przy współpracy ze Szkołą Podstawową Specjalną w Stargardzie i Szkołą Podstawową nr 3 w Stargardzie.