SP 11 w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Basen w szkole na osiedlu Zachód znów jest nieczynny

Po raz drugi w tym roku szkolnym zamknięty został basen w Szkole Podstawowej nr 11. To duża uciążliwość i dla uczniów, i dla pływaków zrzeszonych w klubach.

Tym razem basen nieczynny ma być 10 dni, od wczoraj do 26 listopada br.

– Z powodu poważnej awarii pływalni SP nr 11, wszystkie zajęcia i treningi KP NEPTUN w dniach 17.11.- 26.11.2022 zostały odwołane! – poinformował wczoraj na swoim Facebooku Klub Pływacki Neptun Stargard.

Wcześniej przerwa w działaniu basenu trwała tydzień. KP Neptun informował wówczas: „Z przyczyn technicznych od nas niezależnych pływalnia SP nr 11 w Stargardzie została zamknięta na okres 3.10. – 10. 10.2022.”

Trenerzy prowadzący musieli modyfikować plany treningowe. Treningi odbywały się „na lądzie”, na sucho… Uczniowie jedenastki w czasie takich przerw zamiast zajęć na basenie mają „zwykłe” lekcje WF.

Z basenu tego korzysta także Stargardzki Klub Sportów Podwodnych Barakuda.

W związku z awarią pływalni przy SP11 informujemy, że zajęcia zostają odwołane do 29 listopada 2022 r. – informuje Barakuda na swoim Facebooku.

Nasza redakcja zwróciła się do dyrekcji szkoły z pytaniami o rozwiązanie tej sytuacji. Pytaliśmy czy w planach jest modernizacja szkolnej pływalni?

– Nie ma w planach kompleksowej modernizacji pływalni – rozwiewa nadzieje Jolanta Faryńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie. – Awaria dotyczy instalacji kanalizacyjnej – toalety w części basenowej. Prowadzenie napraw uniemożliwia prowadzenie jakichkolwiek zajęć basenowych. Niestety, nie mam możliwości zapewnienia treningów osobom korzystającym z basenu w mojej szkole. Uczniowie SP 11 zamiast basenu będą mieć lekcje wychowania fizycznego.

Do naszej redakcji docierają sygnały, że przerwy w działaniu basenu w szkole na osiedlu Zachód bardzo niepokoją rodziców młodych pływaków Neptuna, którzy trenują tam do częstych zawodów.

– Organizacyjnie jest to bardzo trudne dla wszystkich – przyznaje dyrektor Jolanta Faryńska.