Ulica Traugutta
Prace na ulicy Traugutta, fot. P. Gębala, stargard.eu

Będzie bezpieczniej w Kluczewie

Na ulicy Traugutta, znajdującej się w stargardzkim Kluczewie, między ulicami Broniewskiego a Niemcewicza, powstaje właśnie wyniesione przejście dla pieszych.

– Na ul. R. Traugutta trwają prace przy budowie kolejnego wyniesionego przejścia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piesi skorzystają z niego na początku kwietnia – poinformował wczoraj Urząd Miejski w Stargardzie. – Całość zostanie odpowiednio doświetlona, dzięki czemu zwiększy się komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Wartość inwestycji w tym miejscu to około 150 000 zł.

Jak przypominają urzędnicy z magistratu, w Stargardzie stale przybywa wyniesionych przejść. Na początku tego roku takie pasy powstały w ciągu ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza. Korzystają z nich również piesi na ul. Kazimierza Wielkiego, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. B. Limanowskiego.

– W planach są kolejne inwestycje – zapowiada miasto. – W tym roku wyniesiemy przejścia na ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: stargard.eu