Stargard budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Czarnieckiego
Fot. Grzegorz Drążek

Będzie nowa sygnalizacja świetlna w centrum Stargardu. Są utrudnienia w ruchu

Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Czarnieckiego w Stargardzie, w pobliżu placu Wolności. Całość ma być gotowa w tym roku.

W poniedziałek od rana prowadzone były prace na ulicy Czarnieckiego. Trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu, zarówno pojazdów, jak i pieszych.

Dotychczasowe przejście dla pieszych, gdzie powstaje sygnalizacja świetlna, jest wyłączone z ruchu. Kawałęk dalej w stronę placu Wolności wymalowano żółtą farbą tymczasowe przejście dla pieszych.

Wyłączone z ruchu zostały także schody prowadzące od ulicy Czarnieckiego do góry w kierunku parku Chrobrego, obok cerkwi. Dzisiaj zauważyliśmy, że niektóre osoby mimo zamknięcia ruchu na schodach, przechodzą nimi.

Stargard budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Czarnieckiego
Fot. Emilia Chanczewska

Ruch pojazdów nie został zamknięty, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu w miejscu prowadzonych robót. I powinni bacznie obserwować pieszych, dla których wyznaczono nowe, tymczasowe przejście.

Ruch pojazdów nie został zamknięty, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu w miejscu prowadzonych robót. I powinni bacznie obserwować pieszych, dla których wyznaczono nowe, tymczasowe przejście. Przystanek autobusowy, obok którego prowadzone są prace, jest czynny.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Oprócz sygnalizacji świetlnej, na przejściu zostaną zamontowane elementy naprowadzające osoby niewidome. Te pasy są już doświetlone, co również wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Urząd Miejski w Stargardzie
Stargard budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Czarnieckiego
Fot. Grzegorz Drążek