Spójnia kibice
Fot. Grzegorz Drążek

Będzie się działo w hali OSiR Stargard. Tego nie można przegapić

W najbliższą sobotę PGE Spójnia Stargard zagra u siebie z liderem ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Na mecz z tym rywalem stargardzkich kibiców nie trzeba specjalnie mobilizować.

Już w czasach pierwszego pobytu Spójni w najwyższej lidze spotkania ze Śląskiem Wrocław elektryzowały kibiców. To były pamiętne pojedynki zarówno na parkiecie, jak i na trybunach. W historycznym sezonie 1996/97, w którym Spójnia wywalczyła wicemistrzostwo Polski, w półfinale play off po zaciekłej rywalizacji stargardzki zespół wyeliminował właśnie klub z Wrocławia, wygrywając serię 3:2. Pierwsze dwa spotkania wygrał wtedy Śląsk we Wrocławiu 106:103 i 94:80. Kolejne dwa wygrała Spójnia w Stargardzie 77:66 i 78:77. I decydujące piąte spotkanie we Wrocławiu wygrał stargardzki zespół 79:70.

W historii rywalizacji klubów ze Stargardu i Wrocławia sporo się działo także poza boiskiem. Stargardzcy kibice pamiętają wydarzenia związane z Kelvinem Upshawem, po którym na trybunach stargardzkiej hali wywieszony został transparent, na którym w dobitnych słowach skomentowano zachowanie działaczy wrocławskiego klubu. Był też mecz we Wrocławiu, na który nie wpuszczona została zorganizowana grupa kibiców stargardzkiego klubu i przed halą dopingowała swój zespół.

Teraz już w innych okolicznościach stargardzki zespół ponownie zmierzy się ze Śląskiem. Wrocławski zespół przyjedzie do Stargardu jako lider tabeli na półmetku sezonu zasadniczego. Wprawdzie już nie jest niepokonany, ale ma tylko jedną porażkę. W piętnastej kolejce przegrał niespodziewanie w Łańcucie z Sokołem. Śląsk podrażniony porażką z beniaminkiem będzie chciał odbić to sobie na PGE Spójni. Ale stargardzki zespół nie przestraszy się aktualnego mistrza Polski.

PGE Spójnia złapała ostatnio wiatr w żagle i po dwóch kolejnych zwycięstwach podskoczyła w tabeli na siódme miejsce zapewniając sobie udział w turnieju o Puchar Polski. Jedno z tych zwycięstw było okazałe. Stargardzki zespół ograł u siebie Sokoła różnicą 33 punktów. Kilka dni później Sokół wygrał ze Śląskiem. Jaki płynie z tego wniosek? Niech Śląsk obawia się Spójni, a nie odwrotnie!

Mecz PGE Spójni ze Śląskiem Wrocław odbędzie się w sobotę, 14 stycznia. Początek rywalizacji w hali OSiR Stargard o godzinie 17.30. Bilety na to spotkanie są już w sprzedaży na platformie internetowej abilet.pl