Na ulicy Kochanowskiego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek. Remont ulicy Kochanowskiego rozpoczął się w miniony wtorek.

Betonoza na ulicy Kochanowskiego w Stargardzie. Nie będzie nowych drzew, ani zieleni

Przy okazji rozpoczętego już remontu drogi powiatowej w Stargardzie nie zaplanowano nasadzeń drzew, a nowe rondo ma być betonowe, bez zieleni w środku.

Kilka dni temu informowaliśmy o rozpoczętej inwestycji Powiatu Stargardzkiego. Remontowana jest ulica Kochanowskiego w Stargardzie, będąca częścią drogi powiatowej 1704Z. Jak się dowiedzieliśmy, całkowicie pominięto zieleń w tej inwestycji.

Zakres prac obejmuje między innymi budowę ścieżki rowerowej (w miejsce chodnika po prawej stronie drogi, patrząc od ulicy Okrzei), ułożenie chodnika z kostki betonowej (po lewej stronie, patrząc od ulicy Okrzei), wykonanie nowej nawierzchni jezdni, ustawienie 28 słupów oświetleniowych (po stronie chodnika i przy rondzie), budowa betonowego ronda u zbiegu z ulicą Okrzei, wykonanie kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej.

Nie ma tam mowy o nasadzeniu drzew, czy zaplanowaniu zieleni w jakiejkolwiek formie. Jak ustaliliśmy, nie ma jej być choćby na środku ronda. To ma być betonowe.

– Betonoza na ulicy Kochanowskiego – komentuje jeden z mieszkańców, z którym rozmawialiśmy na temat zieleni na tej powiatowej drodze w Stargardzie. – A jeszcze tutaj market mają wybudować, to pewnie prędzej wytną jakieś drzewa z tych nielicznych, które jeszcze rosną, a nie zasadzą nowe.

Obecnie ulica Kochanowskiego ma niewiele zieleni i drzew. Te ostatnie są w kilku miejscach za ogrodzeniami, na prywatnych terenach. Kilka drzew jest też w pobliżu ronda.

Koszt remontu ulicy Kochanowskiego to około 7 mln zł. Inwestycja ma być zakończona do połowy listopada.