Zdjęcie z aparatu

Bieg Forsycji w Dniu Pionierów Stargardu

Młodsze i starsze dzieci oraz dorośli wzięli udział w Biegu Forsycji podczas przypadającego dziś Dnia Pionierów Stargardu.

12 maja obchodzone jest w Stargardzie lokalne święto Dzień Pionierów Stargardu. Na Rynku Staromiejskim był w niedzielę festyn.

Jednym z punktów Dnia Pionierów Stargardu jest Bieg Forsycji, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Został on podzielony na trzy części.

W pierwszej na dystansie 200 metrów pobiegły, niektóre w towarzystwie rodziców, najmłodsze dzieciaczki. Na trasie były gorąco dopingowane przez bliskich. W drugiej trasę liczącą 800 m pokonały starsze dzieci. One także były wspierane dopingiem przez bliskich. W trzeciej dorośli i młodzież pokonali dystans 5 kilometrów. Większość biegła, ale niektórzy maszerowali z kijkami.

Wszystkie grupy startowały z Rynku Staromiejskiego. Maluchy biegły ulicą Mieszka I. Starsze dzieci dobiegły nią za Bramę Pyrzycką i tam miały nawrót. Trasa dla dorosłych i młodzieży wiodła z ulicy Mieszka I przez alejki w parku Chrobrego. Wyniki dzisiaj nie były najważniejsze. Liczył się udział i dobra zabawa. Uczestnicy Biegu Forsycji otrzymali pamiątkowe medale tego wydarzenia.