AP Błękitni Stargard U10 żaki starsze
Fot. Nadesłane przez AP Błękitni Stargard

Błękitna gromadka, paczka i załoga. Pierwsza piłka Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard

Zespoły ośmiolatków, dziewięciolatków, dziesięciolatków i jedenastolatków Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard biorą udział w rozgrywkach Pierwsza Piłka.

W rozgrywkach tych nie liczą się wyniki sportowe, choć na boisku ktoś wygrywa, remisuje lub przegrywa. Najważniejsza jest dobra zabawa podczas grania w piłkę nożną.

Mali piłkarze AP Błękitni Stargard biorąc udział w tych rozgrywkach stawiają pierwsze kroki na piłkarskiej drodze. O ile dziesięciolatkowie i jedenastolatkowie już mają za sobą trochę grania, to ośmiolatkowie i dziewięciolatkowie dopiero poznają zasady rywalizacji sportowej. Trenerzy AP Błękitni Stargard podkreślają, że mali i nieco więksi piłkarze ich zespołów podczas rozgrywek Pierwszej Piłki grają z wielkim zaangażowaniem, pokazują swoje umiejętności piłkarskie, a przede wszystkim świetnie się bawią.

Błękitna gromadka – U8 żaki młodsze

W rozgrywkach z innymi klubami biorą udział już ośmiolatkowie z Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard. Występują oni w zespole żaków młodszych U8.

– Drużyna żaków młodszych podobnie jak nasze orliki starsze w ostatni weekend wzięła udział w czwartej kolejce rozgrywek Pierwsza Piłka, która została rozegrana w Choszcznie – informuje AP Błękitni Stargard. – Błękitna gromadka trenera Damiana Sałapaty w słonecznej aurze rywalizowała z takimi ekipami jak organizator Gavia Choszczno oraz BSS Stargard. Gospodarze do boju wystawili trzy zespoły, co zapewniło młodym piłkarzom, aż osiemdziesiąt minut spędzonych na zielonej murawie. Chłopcy w tym czasie pokazali wielkie zaangażowanie i swoje coraz wieksze już umiejętności. Nie zabrakło licznych dryblingów, ofiarnych obron, a także indywidualnych, jak i drużynowych akcji zakończonych pięknymi bramkami.

Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w kolejnym turnieju. Wszystkie postawione chłopcom zadania zostały w pełni przez nich zrealizowane. Piękna pogoda i wspaniały doping kibiców to najważniejsze dla wszystkich zawodników, a tym bardziej dla małych chłopców stawiających swoje pierwsze kroki na boisku. Dziękuję zespołowi Gavi i BSS za zawody na wysokim poziomie.

Damian Sałapata, trener zespołu U8 AP Błękitni Stargard

Błękitna paczka – U9 żaki starsze

W rozgrywkach Pierwsza Piłka wzięli udział także dziewięciolatkowie z Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard. Występuja oni w zespole żaków starszych U9.

– Błękitna paczka trenera Błażeja Olszewskiego, podobnie jak tydzień wcześniej, mierzyła się z dobrze znanymi szczecińskimi ekipami Salosu oraz Stali – informuje AP Błękitni Stargard. – Nasza drużyna po wycieczkach do stolicy województwa zachodniopomorskiego, tym razem gościła swoich rywali na euroboisku przy ulicy Ceglanej. Młodzi piłkarze z racji liczebności zostali podzieleni na dwie drużyny, dzięki czemu rozegrali wiele zaciętych i emocjonujących spotkań. W całym turnieju nie zabrakło składnych akcji, udanych interwencji oraz wielu bramek.

Kolejny turniej i kolejne zebrane doświadczenie dla zawodników. Myślę ,że chłopcy zaprezentowali się na wysokim poziomie, wiele ciekawych akcji zakończonych bramkami i wiele dobrych interwencji w obronie, ale najważniejsze, że wiele uśmiechu na twarzach zawodników.

Błażej Olszewski, trener zespołu U9 AP Błękitni Stargard

Błękitna załoga – U10 orliki młodsze

W rozgrywkach Pierwszej Piłki wzięły także udział o rok starsze dzieci z AP Błękitni Stargard. Występują one w zespole U10 orlików młodszych.

– Błękitna załoga trenera Przemka Kośmidra ma za sobą czwartą, a do tego podwójną kolejkę w rozgrywkach Pierwsza Piłka – informuje AP Błękitni Stargard. – Nasza drużyna w ostatnią niedzielę nie miała czasu na nudy i wystąpiła jako gość w turniejach organizowanych w dwóch różnych lokalizacjach. Błękitni z samego rana udali się do Maszewa, gdzie rywalizowali z ekipą Iny Ińsko oraz gospodarzami czyli Masovią. Po zakończeniu zmagań nasi zawodnicy udali się do Szczecina na kolejną serię spotkań, tym razem z drużynami Hutnika Szczecin oraz Salosu Szczecin. Chłopcy pomimo intensywnego i wyczerpującego dnia spisali się wzorowo godnie reprezentując Błękitne barwy. W jednym, jak drugim turnieju młodzi zawodnicy z wielkim zaangażowaniem rozgrywali swoje mecze, które obfitowały w wiele ciekawych zagrań, mnóstwo wspaniałych zwodów oraz pięknych bramek.

W obu turniejach chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony, choć szwankowała skuteczność, a niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Chciałbym pogratulować moim zawodnikom za zaangażowanie i życzę powodzenia w kolejnych turniejach.

Przemysław Kuśmider, trener zespołu U10 AP Błękitni Stargard

W rozgrywkach Pierwsza Piłka biorą udział także jedenastolatkowie z zespołu U11 orliki starsze Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard.