Zdjęcie z aparatu

Błękitni Stargard idą jak burza w III lidze

W dwudziestej dziewiątej serii spotkań w grupie 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali dziś Vinetę Wolin 6:1.

Sobotni mecz rozegrany został na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:0. W 12 minucie gola zdobył Michał Marczak, w 21 minucie Jakub Duda, w 30 minucie Grzegorz Aftyka.

Po przerwie były cztery gole. Błękitni dołożyli kolejne trzy. W 53 minucie do siatki trafił Maciej Ignasiak, a w 79 minucie Adrian Kwiatkowski. W 84 minucie bramkarz Błękitnych Jakub Wasztyl obronił karnego, ale przy dobitce Szymon Emche musiał skapitulować. Minutę później Michał Marczak odpowiedział trafieniem bezpośrednio z wolnego i ustalił wynik meczu.

Błękitni Stargard nie przegrali ośmiu kolejnych spotkań w III lidze. W tej serii wygrali siedem meczów. W tabeli awansowali na trzecie miejsce.

Kolejne ligowe spotkanie stargardzki zespół rozegra 15 maja w Środzie Wielkopolskiej. A w następny weekend hit grupy 2 III ligi piłkarskiej. Rozpędzeni Błękitni podejmą lidera Świt Skolwin, który już niemal zapewnił sobie awans do II ligi. Spotkanie rozegrane zostanie w Stargardzie 19 maja o godzinie 15.