Kluczevia
Kluczevia - Chemik. Fot. Facebook/Polski Cukier Kluczevia Stargard

Błękitni złapali zadyszkę, Kluczevia wygrywa mecz za meczem

W piętnastej kolejce spotkań sezonu 2022/2023 stargardzki trzecioligowiec przegrał na wyjeździe, a jeden ze stargardzkich czwartoligowców wygrał u siebie. W niedzielę zagra drugi czwartoligowiec ze Stargardu.

Stargardzki trzecioligowiec przegrał drugie kolejne spotkanie. Po porażce tydzień temu u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 1:2, dzisiaj uległ na wyjeździe Pogoni Nowe Skalmierzyce 0:1. To czwarty mecz Błękitnych bez strzelonego gola. Rywale zdobyli zwycięską bramkę pod sam koniec spotkania. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Lis.

Błękitni mają sześć zwycięstw, pięć remisów, cztery porażki. W tabeli są na ósmym miejscu. Stargardzki klub chciał w tym sezonie włączyć się do rywalizacji o awans na drugoligowe boiska, ale ten cel się mocno oddalił. Błękitni mają 13 punktó mniej niż lider Gedania Gdańsk. W kolejnym spotkaniu stargardzki zespół zagra 12 listopada o godzinie 13 u siebie przeciwko wiceliderowi Olimpii Grudziądz.

Lepiej poszło dzisiaj jednemu ze stargardzkich czwartoligowców. W piętnastej serii spotkań Polski Cukier Kluczevia pokonał na swoim terenie Chemika Police 2:1. W stargardzkiej drużynie gole strzelili w 11 minucie Bartosz Sitkowski i w 71 minucie Kamil Bartoszyński. W Chemiku bramkę strzelił w 67 minucie Wiktor Kurzawa.

To siódme kolejne zwycięstwo Kluczevii, która ma dwanaście zwycięstw, remis, dwie porażki. W tabeli jest na drugim miejscu. Na pierwszym jest Flota Świnoujście, która ma osiem punktów więcej. W kolejnym spotkaniu Kluczevia zagra 12 listopada o godzinie 13 u siebie przeciwko Raselowi Dygowo.

W zachodniopomorskiej IV lidze gra jeszcze jeden stargardzki zespół. Rezerwy Błękitnych spotkanie piętnastej kolejki mają zaplanowane na tę niedzielę. O godzinie 11 zagrają w Stargardzie przeciwko Hutnikowi.