Alkohol i narkotyki
Fot. KPP Stargard

BMW, skoda fabia, MAN – kierowcy tych pojazdów okazali się wczoraj nietrzeźwi

W poniedziałkowy poranek nasi czytelnicy alarmowali, że na ulicy Wyszyńskiego jest korek. Spowodowały go policyjne kontrole. Była to akcja mająca na celu wyeliminowanie z drogi kierujących po alkoholu i narkotykach.

– Wczoraj funkcjonariusze stargardzkiej drogówki przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania kontrolno-prewencyjne „Alkohol i Narkotyki”, których głównym celem było eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Spośród przebadanych 1215 osób na zawartość alkoholu w organizmie, w kilku punktach kontrolnych, trzech kierowców poruszało się na podwójnym gazie.

Kierującego skodą fabią stargardzka drogówka zatrzymała na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie. Stargardzianin kierował mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Na ulicy Gdyńskiej w Stargardzie 38-letni kierowca ciężarowego mana kierował mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejny zatrzymany to 51-latek, który kierował BMW mając również blisko pół promila alkoholu w organizmie.

– Wszystkim kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o ich losie zdecyduje teraz sąd – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Wielokrotnie przypominamy i apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Bądźmy odpowiedzialni!

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard