Bogdan Anop
Fot. Emilia Chanczewska

Bogdan Anop i jego cyfrowe grafiki

Dziś wieczorem, w Galerii Sztuki Brama, miało miejsce kolejne wydarzenie kulturalne.

Swoje cyfrowe grafiki, pod szyldem „Zagrajmy w kolory”, pokazał 56-letni Bogdan Anop, który jest świeżo upieczonym artystą, tworzy zaledwie od 2 lat. Pochodzi z Myśliborza, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii.

Bogdan Anop „okropne twarze” – jak je określa jego żona Małgorzata – maluje intuicyjnie, emocjonalnie, skupiając się na samym akcie tworzenia. Do kreowania grafik wykorzystuje telefon i komputer, programy typu Corel. Jego twórczość zmieniła charakter na bardziej pozytywny po okresie zmagania się z depresją. Teraz jego obrazy pełne są wyrazistych, energetycznych, radosnych barw.

Wernisaże wystaw w Bramie Wałowej, które organizuje Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA, to nie tylko okazja do kontaktu ze sztuką plastyczną, ale także do spotkań towarzyskich, którym często towarzyszy muzyka na żywo.

Tak było i dziś. Na wernisażu wystąpił młody i utalentowany gitarzysta i wokalista Olivier Michalczuk, podopieczny Jacka Jankowskiego w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Wykonał utwory m.in. z repertuaru Eda Sheerana.

Szczęśliwiec wylosował tryptyk prac Bogdana Anopa.

Tradycyjnie był poczęstunek przygotowany przez mecenasów sztuki, wspierających SSMSP BRAMA.

Następny wernisaż Bramy w czwartek 30 czerwca br. Jak zapowiadają organizatorzy, swoje prace plastyczne pokażą najmłodsi podopieczni warsztatów, prowadzonych przez artystów Bramy, w Galerii Sztuki Brama. Wstęp do galerii w Bramie Wałowej jest wolny. Czynna jest: poniedziałki 14:30-20:00, wtorki 17-20, środy i piątki 14:30-16:30, soboty 10:00-14:15.