Konkursy
Fot. Emilia Chanczewska

Było na co popatrzeć! Udane Pożegnanie wakacji z Klasycznym Stargardem

Dopisała pogoda i publika, a wysoka frekwencja uczestników zaskoczyła nawet organizatorów, którzy szacują, że w niedzielny wieczór pod MDK zjechało około 200 samochodów i motocykli. Najstarszy pojazd, który tam się zaprezentował ma już 66 lat!

Stargardzka grupa miłośników dawnej motoryzacji istnieje zaledwie od 3 miesięcy, a już ma na koncie tak dużą imprezę! Pożegnanie Wakacji z Klasycznym Stargardem odbyło się wczoraj, w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku, na terenie zielonym między Młodzieżowym Domem Kultury a amfiteatrem. Zjechały tam przepiękne pojazdy, które można było podziwiać, robić zdjęcia, zaglądać pod maskę, do niektórych także wsiadać. Samochodów i motocykli było około 200. Odwiedzających wiele wiele więcej.

Zapowiadaliśmy wydarzenie: Gratka dla fanów ciekawych pojazdów! Pożegnanie wakacji z Klasycznym Stargardem

Oprócz pieczołowicie odrestaurowanych perełek dawnej motoryzacji wzrok najbardziej przyciągały amerykański radiowóz, ford z napisem „Police” z policjantem – przebierańcem, przy którym był pokaz broni, dawny polski czerwono-biały strażacki żuk oraz biało-błękitny volkswagen T1 – jak o nim napisali organizatorzy: „bulli to ikona lat 70, symbol wolności, styl życia i ukochany pojazd ówczesnych hipisów, i mokry sen współczesnych hip…sterów”.

Wczoraj niewątpliwie wyróżniało się także stanowisko Anny i Leszka Krasoniów ze Stargardu, właścicieli zielonego maluszka – fiata 126 p rocznik 1998. Przygotowali oni chętnie oglądaną wystawę PRL-owskich przedmiotów codziennego użytku. Był m.in. telefon stacjonarny, magnetofony kasetowe, grzałka do wody, zabawka – bączek, czy aluminiowy trojak na jedzenie.

Stargardzka firma Benepol (blacharstwo, lakiernictwo, serwis) ufundowała 3 nagrody po 500 zł. W kategorii najlepsza powłoka lakiernicza wygrał zielony ford mustang. W kategorii najstarsze auto zlotu – chevrolet 3100 rocznik 1956, należący Elżbiety i Krzysztofa Dybowskich ze Stargardu. To pickup, który do Stargardu trafił z Belgii. Nagroda specjalna trafiła dla właściciela nowojorskiego radiowozu i broni.

Firma Cameleon Detailing ze Stargardu (kosmetyka samochodowa) nagrodziła voucherami wartymi 300 zł właścicieli cadillaca deville’a – za felgi, niebieskiego forda mustanga – za wnętrze i czerwonego mustanga – za utrzymanie lakieru.

Były także nagrody w postaci sesji zdjęciowej autorstwa stargardzkiego fotografika Bartka Wałcerza, na którą zaproszeni zostali ze swoimi maszynami właściciele cadillaca deville’a, trabanta oraz pickupa.

Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją, to daje dużą motywację do tego, by takie imprezy w Stargardzie organizować – mówił Grzegorz Rybaczuk z grupy Klasyczny Stargard. – Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy. W Stargardzie jest wiele klasyków, których do tej pory nie było widać na ulicach. Serdecznie dziękujemy i na pewno – do zobaczenia. Zorganizujemy kolejne ciekawe imprezy!

Na naszym Facebooku oglądać można relację LIVE oraz ALBUM ZDJĘĆ.