Camerata Kameralnie

Camerata Kameralnie. Majowy koncert w SCK

Już dziś Orkiestra Camerata Stargard oraz Stargardzkie Centrum Kultury zapraszają na Koncert Kameralny, który zaplanowany jest na niedzielę 21 maja 2023 roku. Rozpocznie się o godzinie 17, na dużej scenie SCK.

Z Cameratą Stargard tym razem wystąpią szczecińscy muzycy. Orkiestrę od pulpitu poprowadzi koncertmistrz Karolina Hyla-Wybraniec. Jako soliści zagrają Piotr Wybraniec – klarnet i Mateusz Żurawski – obój. W programie kompozycje W. A. Mozarta, J. Haydna i A. Dvoraka. Redakcja Stargard.News jest wśród patronów medialnych wydarzenia. Polecamy!

21 maja nie może Państwa zabraknąć na widowni Dużej Sceny Stargardzkiego Centrum Kultury. Wiedeńska klasyka i czeska serenada, a więc kompozycje W.A. Mozarta, J. Haydna i A. Dvořáka w jednym programie to idealna propozycja dla wielbicieli orkiestry w wydaniu kameralnym. Koncert uświetnią solowe partie na stałe współpracujących z nami muzyków. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie promującym wydarzenie.

Orkiestra Camerata Stargard

Piotr Wybraniec – solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Mateusz Żurawski – solista orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, wykładowca w klasie oboju na Akademii Sztuki. Uczestnik Akademia Sinfonia Varsovia. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie oboju dra Arkadiusza Krupy. Laureat licznych konkursów solowych i kameralnych w kraju i za granicą. Współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia oraz Teatrem Polonia w Warszawie. INFORMACJE: Akademia Sztuki w Szczecinie.

Bilety w cenie 45 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie kina SCK oraz online na .