wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Chwila oddechu dla kierowców w Stargardzie. Otwarte drogi pod wiaduktami

Otwarta została dla pojazdów i pieszych droga pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Wciąż nie można przechodzić pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV.

W tym momencie otwarte dla ruchu pojazdów są drogi pod wszystkimi wiaduktami na terenie Stargardu. Taka sytuacja to rzadkość od czasu rozpoczęcia przez PKP PLK przebudowy wiaduktów w Stargardzie. Nie potrwa to jednak długo. Już w czwartek, 3 listopada, wprowadzone zostaną kolejne zmiany.

Dzisiaj po przerwie otwarta dla ruchu została droga pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Można tamtędy przejechać i przejść.

– Wykonawca zakończył tam prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem konstrukcji obiektu – wyjaśnia Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Kierowcy muszą pamiętać, że wiadukt ten nie jest na tyle wysoki, by przejechały wszystkie pojazdy. Mogą pod niego wjechać te, których wysokość nie przekracza 3,2 m. Kierowcy wjeżdżający pod wiadukt lepiej, żeby się zbytnio nie rozpędzali. W niektórych miejscach nawierzchnia jezdni jest nierówna i warto jechać ostrożnie.

Wprowadzona dzisiaj zmiana oznacza także, że ponownie włączona jest sygnalizacja świetlna w okolicy wiaduktu przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Światła działają na skrzyżowaniu ulic Pierwszej Brygady i Towarowej i po drugiej stronie wiaduktu u zbiegu ulic Konopnickiej i Dworcowej.

Piesi cały czas nie mogą przechodzić pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Jak informuje Bartosz Pietrzykowski, tam zakończyły się prace zbrojeniowe na przyczółkach obiektu, wykonane zostały fundamenty. Niebawem rozpocznie się budowa konstrukcji pierwszej połówki nowego wiaduktu.

– Od czwartku, 3 listopada planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac przebudowy wiaduktu przy ulicy Bogusława IV – informuje Bartosz Pietrzykowski. – Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji komunikacji, którą wykonawca uzgodnił z zarządcą drogi. Oznacza to, że wiadukt przy ulicy Bogusława IV zostanie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych.

Przebudowa czterech wiaduktów na terenie Stargardu, a także remont peronów dworca kolejowego, to część większej inwestycji PKP PLK, dotyczącej modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. Wykonawcą prac w Stargardzie jest firma Trakcja.