tractor
pixabay.com

Ciągnikiem z promilami i mimo zakazu. Akcja policjantów KPP Stargard

KPP Stargard: Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. 53-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie.

Wczoraj – w środę 9 lipca 2024 roku – policjanci z Suchania w Słodkówku zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik marki ford. Jego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ciągnik nie miał tablicy rejestracyjnej.

– Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, a przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 53-latek już wcześniej kierował „na podwójnym gazie” i ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i w trybie przyspieszonym trafi przed sąd.

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard