Big Band Stargard i Anna Zięba
Fot. Emilia Chanczewska

Ciepły klimat na parkowym koncercie. Wielkie brawa dla Big Bandu

W niedzielne popołudnie w teatrze letnim zagrał Big Band Stargard z Domu Kultury Kolejarza, z towarzyszeniem wokalistów Anny Zięby i Artura Słowika. Publiczność przyjęła ich bardzo ciepło.

Słoneczna pogoda i przyjemna muzyka, która przypadła do gustu zgromadzonej dziś w teatrze letnim widowni… Big Band Stargard z DKK pod kierownictwem Mirosława Wesołowskiego dostał duże brawa i musiał bisować. Bandowi towarzyszyli wyśmienici wokaliści, Anna Zięba i Artur Słowik, którzy wykonali bardzo znane jazzowe utwory z repertuaru m.in. Louisa Armstronga, Glenna Millera.

Podobny skład stargardzkich artystów występował podczas ubiegłorocznych, grudniowych obchodów 75-lecia DKK Stargard, niestety nie ma już wśród nas wieloletniego dyrektora tej placówki, zmarłego w maju Stanisława Bartniczaka. Big Band wspominał S. Bartniczaka przed wykonaniem Marsza Radeckiego.

Nasz kolejny koncert zaplanowany jest na 20 sierpnia – mówił dziś Mirosław Wesołowski, kierownik Big Bandu Stargard. – Zagramy na Rynku Staromiejskim, na wydarzeniu poświęconym kolegiacie.

Koncertowi towarzyszyła wystawa m.in. prac artystów malarzy z Grupy Malarskiej Malachit działającej w DKK Stargard. Swoje fotografie pokazała Joanna Lebioda, rękodzieło – panie z Sekcji Rękodzieła PZERiI w Stargardzie.

Zobaczyć też można było część ekspozycji „Ale jazz…! Od „Ech Złotej Tarki” do dziś, dotyczącą historii Big Bandu.

Koncert Big Bandu poprowadziła Celina Gładysz ze Stargardzkiego Centrum Kultury, które zorganizowało go w ramach COOLturalnych Wakacji. Autorem scenografii był Piotr Kosmal z SCK.