Bus
Fot. UM w Stargardzie, archiwum

Dla uczniów i dla dorosłych z niepełnosprawnościami

Miasto Stargard pozyskało 135 000 zł dofinansowania na zakup nowoczesnego busa do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Korzystać będą z niego mieszkańcy m.in. dojeżdżający na rehabilitację, terapię.

Bus ma być dostosowany do dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami.

– Dzięki zdobytym środkom planujemy zakup pojazdu, z którego jednorazowo skorzysta nawet 9 osób, w tym 2 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich – informuje dziś Urząd Miejski w Stargardzie. – To ułatwienie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży uczących się w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i w Zespole Szkół Specjalnych. Nowy bus dowiezie także dorosłych stargardzian, np. na rehabilitację do placówek na terenie miasta i powiatu.

Bus kosztować ma do 250 000 zł i wyjechać na ulice Stargardu w 2024 r.

Ten zakup oznacza większy komfort dla Stargardzian o ograniczonej sprawności. Rozwiązania techniczne pozwolą bezpiecznie i bezproblemowo dostać się na pokład, a sama podróż też będzie wygodna. Zakładamy, że bus wyjedzie na ulice miasta w przyszłym roku.

Rafał Zając, prezydent Stargardu/Facebook

Dofinansowanie jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: Urząd Miejski w Stargardzie