Sportowe Dni Stargardu
Fot. Grzegorz Drążek

Dni Stargardu 2024 na sportowo na ulicy Szczecińskiej

Sobota, 8 czerwca 2024 roku, jest w Stargardzie bardzo sportowa. Dzisiaj odbywają się tutaj wydarzenia sportowe z okazji Dni Stargardu.

Tradycyjnie, najwięcej dzieje się na ulicy Szczecińskiej. I tak będzie do późnego wieczora.

W związku z tym, ulica Szczecińska, która jest główną drogą dojazdową do centrum Stargardu od zachodniej strony, jest odcinkami zamykana dla ruchu pojazdów. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Na ulicy Szczecińskiej odbywają się różnorodne zawody sportowe. Są stanowiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, odbywają się pokazy karate i zapaśnicze, są różne gry i zabawy z piłkami.

W sobotę na ulicy Szczecińskiej odbywają się także biegi, w tym o godzinie 21 główny Bieg o Błękitną Wstęgę. Na czas trwania tego wydarzenia, od godziny 20 do 23, zamknięta dla ruchu pojazdów będzie niemal cała ulica Szczecińska, od ronda 15 Południk do placu im. Sławomira Pajora.

Wydarzenia sportowe odbywają się dzisiaj także w innych miejscach, między innymi na stadionie piłarskim przy ulicy Ceglanej. Natomiast na terenie parkingu pływalni AquaStar jest strefa zabaw dla dzieci, z dmuchańcami.