Obecnie uczniowie SP 3 muszą przechodzić z budynku do budynku m.in. obok sportowych szatni
Fot. Barbara Drążek

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli trójki!

Mało przyjazne przejście między budynkami, w których mieści się Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. K. Makuszyńskiego przy ulicy Limanowskiego 7 w Stargardzie, zostanie zmienione.

Przed laty w sąsiadujących ze sobą zabytkowych już budynkach na początku ulicy Limanowskiego działały dwie szkoły podstawowe: SP 3 i SP 2. Po reformie szkolnictwa była tam Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 2. Po likwidacji gimnazjów oba budynki przeszły pod władanie trójki, szkoły wyróżniającej się na oświatowej mapie Stargardu rozwiniętą ofertą sportową.

Między budynkami jest wewnętrzne przejście, ale mało przyjazne, wąskie, miejscami ciemne i dość kręte. Uciążliwość wynikająca z braku zewnętrznego łącznika odczuwalna była szczególnie w czasie pandemii, kiedy to najmłodsi uczniowie przed lekcjami musieli wchodzić tylko przez pierwszy budynek, a starsi tylko przez drugi.

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, w mieście zapadła decyzja, że w SP 3 powstanie wygodny łącznik. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie i nauczyciele będą z niego korzystać jeszcze w tym roku.

Mamy już gotowy projekt tej inwestycji – informuje Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Chodzi o połączenie obu budynków placówki tak, by można było między nimi przechodzić suchą stopą. Łącznik ma być wybudowany wzdłuż dużej sali gimnastycznej, która znajduje się pomiędzy dwoma budynkami na ulicy Limanowskiego. Po zmianach w budżecie miasta ogłosimy przetarg na roboty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to chcielibyśmy, żeby inwestycja rozpoczęła się jeszcze w tym roku.

Decyzją Rady Miejskiej w Stargardzie, podjętą na dzisiejszej sesji, inwestycja w SP 3 została zatwierdzona jako zmiana w budżecie miasta.

Lubisz nasze informacje? Możesz postawić nam KAWĘ! 🙂