bmw
pixabay.com

Drogówka zatrzymała na Szczecińskiej młodego kierowcę. Stracił prawo jazdy, dostał mandat i punkty karne

Jak informuje dziś Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli BMW, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 58 km. 31-latek stracił prawo jazdy, dostał wysoki mandat, a na jego konto trafiło 13 punktów.

– Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Okazało się, że 31-letni kierujący lekceważąco podszedł do przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów karnych.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenie ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Jadąc zbyt szybko nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, co może mieć poważne konsekwencje.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard