Więzienie Stargard
Fot. Oddział Zewnętrzny w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie

Dwa pawilony, łącznik, spacerniaki, boisko… Trwa rozbudowa stargardzkiego więzienia

Od 10 czerwca br. trwa kolejny etap rozbudowy jednostki penitencjarnej przy al. Żołnierza. Nowa inwestycja w Oddziale Zewnętrznym w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie w całości finansowana jest z budżetu więziennictwa. Pochłonie około 53 miliony złotych.

– Ostatnie lata to czas bezprecedensowego rozwoju jednostki penitencjarnej w Stargardzie. Poprawa warunków pełnienia służby i nowoczesne wyposażenie i zabezpieczenie jednostki penitencjarnej wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo wewnątrz jednostki. Pozwala również skuteczniej realizować zadania związane z readaptacją społeczną osadzonych – podkreśla kpt. Grzegorz Terlikowski, rzecznik AŚ Szczecin.

Kolejny etap rozbudowy OZ Stargard rozpoczął się 10 czerwca br. Nowa inwestycja jest w całości finansowana z budżetu więziennictwa. Całkowity koszt wyniesie około 53 000 000 złotych.

Zakres inwestycji w OZ Stargard:

  • Dwa pawilony o łącznej pojemności 527 miejsc zakwaterowania osadzonych.
  • Łącznik z przeznaczeniem na pomieszczenia administracyjne i do obsługi osadzonych o powierzchni użytkowej równej 1 054,30 m kw.
  • Place spacerowe wraz z dojściami o powierzchni utwardzonej równej 572,80 m kw.
  • Nawierzchnia tartanowa boiska 235 m kw.

Oddział Zewnętrzny w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie wizytował ostatnio dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie, płk Artur Koczerba.

Wizyta dyrektora miała na celu ocenę stopnia zaawansowania prac, które prowadzone są na terenie jednostki – informuje OZ Stargard.