Dzień Polskości w ekonomiku

Dzień Polskości 2022 w Zespole Szkół nr 2

Patriotyzm to piękna rzecz, ale trudna. Polskość to temat jeszcze trudniejszy. W Zespole Szkół nr 2 już po raz trzeci odbył się Dzień Polskości, który ekonomik świętuje na wesoło.

Młodzież przynosiła potrawy i ciasta charakterystyczne dla polskiej kuchni. Wśród nich dominowały ulubione pierogi, bigos, sałatki jarzynowe oraz przepyszne karpatki czy serniki. Wszystkie te specjały można było zakupić na kiermaszu, z których dochód przeznaczono na kolejne akcje.

Aula szkolna zamieniła się w salonik gier historycznych, po korytarzach szkoły przechadzały się postacie historyczne m.in. Adam Mickiewicz, Jadwiga Andegaweńska, czy krakowianka, a w tle leciała polska muzyka. O godzinie 11:11 odśpiewano uroczyście hymn państwowy.

Obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości oprócz dobrej zabawy to również dobry czas na naukę o samorządności. Do szkoły przybyły władze samorządowe miasta Stargard, Powiatu Stargardzkiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego. Główni paneliści w osobach Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Prezydenta Stargardu Rafała Zająca oraz Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Marcina Przepióry przybliżyli kompetencje poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, obrazując je przykładami realizowanych na rzecz mieszkańców usług publicznych i zadań inwestycyjnych. Uczniowie Ekonomika zadawali samorządowcom wiele pytań. Debata stała się świadectwem iż młodzi ludzie interesują się swoją małą ojczyzną i chcą mieć na nią wpływ.

Nauczyciele historii dziękują Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim nauczycielom i obsłudze, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W STARGARDZIE