Wystawa fotografii Romana Budzowskiego
Fot. Roman Budzowski

Dzień z Ukraińską Kulturą w Stargardzie. Wystawa zdjęć, występy, potrawy

Koło w Stargardzie Związku Ukraińców w Polsce oraz Parafia Greckokatolicka p.w. Św. Jozafata Kuncewicza zapraszają na otwarte wydarzenie kulturalne, mające na celu przybliżenie mieszkańcom Stargardu i powiatu ukraińskiej kultury.

Odbędzie się w najbliższy piątek, 4 listopada 2022 roku, od godziny 16.30, w Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. W programie moc atrakcji, i dla ducha, i dla ciała. A także okazja do pomocy Ukraińskiej Armii!

Dzień z Ukraińską Kulturą
Plakat wydarzenia

Na scenie zaprezentują się ukraińskie zespoły muzyczne i taneczne z naszego miasta:

• Dziecięcy Zespół Taneczny „Namysto”, opiekun artystyczny – Iryna Łukianowa.

• Grupa wokalna „Ukraińskiej Barwy”, opiekun artystyczny – Alina Kołotiewa.

• Dziecięcy Zespół Wokalny „Winoczok”, opiekun artystyczny – Alina Kołotiewa.

Trzy wymienione zespoły zostały utworzone przez obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Stargardzie po najeździe Rosjan na ich ojczyznę.

• Czwarty zespół to znana stargardzkiej publiczności Rodzina Marciszaków.

Oprócz koncertu będzie można obejrzeć wystawy fotograficznych zdjęć autorstwa Tetiany Kovtun oraz Romana Budzowskiego, przedstawiające zatrzymane w kadrze wydarzenia z ostatniego, trudnego roku, związane z wojną z rosyjskimi najeźdźcami i pobytem w naszym mieście gości z Ukrainy.

– Zapraszamy również do odwiedzenia stoisk z tradycyjnym rękodziełem, z obrazami i z ikonami oraz z ukraińską kuchnią – pierogi, słodkości, ciepłe napoje – zachęcają organizatorzy. – Pieniądze uzyskane ze sprzedaży artykułów z naszych stoisk, zostaną przekazane stargardzkiemu Komitetowi Pomocy Ukrainie z przeznaczeniem na wsparcie heroicznych obrońców Ukrainy. 

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.

Wydarzenie kulturalne uzyskało wsparcie finansowe od Miasta Stargard w ramach zadania publicznego Ukraińska Kultura w Stargardzie 2022.