Festiwal Stargard '22
Fot. Emilia Chanczewska

Stargard Festiwal’22 rozpoczęty. Ørganek zagrał „Ultimo” dla śp. Majki, Chylińska zachwyciła się miastem

Wieczornym rockowym koncertem Ørganka i Chylińskiej na zielonych plantach przy „emdeku” rozpoczęły się wczoraj koncertowe Dni Stargardu 2022.

Sprawdziło się miejsce, dopisała publiczność, a pogoda na plenerową imprezę była wręcz idealna. Mieszkańcy wzięli w niej udział całymi rodzinami. Chętnie korzystali z dużej strefy gastronomicznej i handlowej działającej między MDK a placem zabaw.

Pierwszy dzień festiwalu zbiegł się z miejskim jubileuszem – pisaliśmy o nim TUTAJ.

Koncertowo świętujemy jubileusz miasta – mówiła witając publiczność Joanna Tomczak, dyrektorka Stargardzkiego Centrum Kultury, które jest głównym organizatorem koncertów.

24 czerwca urodził się także nasz perkusista Robert Markiewicz (1976 r.) – podkreślał klawiszowiec Ørganka Tomasz Lewandowski. Publiczność odśpiewała tradycyjne 100 lat.

Na koncercie Ørganka były stargardzkie akcenty, bo jego klawiszowiec Tomasz Lewandowski pochodzi ze Stargardu i przed 2 laty został mu tu przyznany zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury. Tomasz jest wychowankiem nieżyjącej już reżyser Majki Cierockiej i to jej muzycy zadedykowali wczoraj utwór „Ultimo”. Tomasz pozdrawiał wszystkich, szczególnie uczniów stargardzkich szkół średnich. Wyrażał swoją radość z pobytu w Stargardzie i z tego, że miasto się rozwija.

Agnieszka Chylińska także nawiązała świetny kontakt z publicznością. Żartowała, że jest „młoda inaczej”, prosiła by ją utulić jako wokalistkę, kobietę, matkę, żonę… Cieszyła się – jako mama trójki – że nadeszły wakacje, a jej dzieci po prostu zdały do następnej klasy.

Piękni ludzie, macie naprawdę piękne miasto! – mówiła Agnieszka Chylińska. – Przyjadę tu jeszcze autobusem, jak już zrobię na niego prawo jazdy.

Posłuchać można było zarówno dawnych hitów zespołu O.N.A., jak i najnowszych. Była „Niekochana”, była „Królowa łez”, „Teraz już wiem”, czy kultowe „Kiedy powiem sobie dość”.


Dziś przy MDK Stargard wystąpią dwie polskie wokalistki. O godzinie 20 zagra Sarsa (jej hity to m.in. „Naucz mnie”, „Zakryj mnie”, „Volta”), a po niej Natalia Przybysz („Niebieski”, „Miód”, „Dzieci malarzy”).


Bilety: Stargardzka Karta Mieszkańca – 1 zł. Bez Stargardzkiej Karty Mieszkańca bilety na koncerty w piątek i sobotę (24 i 25.06.) będą kosztowały 59 zł za jeden dzień, a za wstęp w niedzielę (26.06.) bez SKM trzeba zapłacić 79 zł. Punkt sprzedaży biletów działa przed wejściem na teren festiwalu.

Na Stargard Festiwal’22 zaprasza miasto Stargard i Stargardzkie Centrum Kultury – organizatorzy.