Konkurs
Fot. Zachodniopomorska Policja

Film „Walka z nudą” szkoły specjalnej w Stargardzie wygrał wojewódzki przegląd

Wczoraj w teatrze Kana w Szczecinie odbyła się finałowa gala VII edycji programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Udział w nim wzięło 18 tysięcy uczniów z 243 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Najlepszym wybrany został film szkoły w Stargardzie.


Do IV Wojewódzkiego Przegląd Form Artystycznych zostało zgłoszonych 18 prac, które w formie krótkich filmów zostały przesłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.


Komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, wybrała w czerwcu 7 filmów, które rywalizowały o podium.


Zwycięstwo w konkursie przypadło filmowi pt. „Walka z nudą” zrealizowanemu przez Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie. Drugie miejsce zajął Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie z „Występem muzycznym”, trzecie Szkoła Podstawowa w Modlimowie z filmem pt. „Koszmar Kornelii”.

Brawo dla Oli, Wiktorii, Julii, Dominika i Oliwiera. Szczególne gratulacje dla pani Ewy i pana Michała. Jesteście WIELCY.

Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie

Zaprezentowane przez uczestników filmy ze względu na swoją tematykę oraz zastosowanie artystycznego środka przekazu, wywarły ogromny wpływ na zebranej publiczności oraz zaproszonych gościach, pokazując mnogość i różnorodność przypadków związanych z eksperymentowaniem coraz młodszych osób z środkami psychoaktywnymi i odurzającymi.

Wojewódzki program profilaktyczny „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” realizowany jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: Wydział Prewencji KWP w Szczecinie