37-letni stargardzianin użył gazu wobec interweniującego policjanta. Za czynną napaść został aresztowany na 3 miesiące. Do zdarzenia doszło tydzień temu, we wtorek 12 sierpnia br. po godzinie 16, na terenie osiedla Hallera w Stargardzie.
– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie naszego miasta. Po przyjeździe na miejsce mężczyzna, który sam bezpodstawnie wezwał policjantów, użył w kierunku interweniującego policjanta gazu obezwładniającego, powodując u niego silne podrażnienie oczu oraz górnych dróg oddechowych – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Gaz został zabezpieczony jako dowód w sprawie, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta.
Prokurator Rejonowy w Stargardzie wystąpił do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na 3 miesiące.
Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie! Każdy, kto zdecyduje się na atak na policjanta musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją!
asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard
