Szczecińska
Ulica Szczecińska w Stargardzie, Fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Gościnne występy w Stargardzie młodego mieszkańca Maszewa

Stargardzka policja zatrzymała na ulicy Szczecińskiej 19-latka kierującego mercedesem. Był pijany i bez prawa jazdy.

Policjanci stargardzkiej prewencji zatrzymali młodego mieszkańca Maszewa, który kierował mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie mając prawa jazdy. Odpowie za to przed sądem.

– Apele policjantów o to, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, są bardzo często ignorowane. Wielu o konsekwencjach myśli dopiero w momencie zatrzymania. Niestety wtedy jest już za późno. Przekonał się o tym 19-letni mieszkaniec Maszewa, którego policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Szczecińskiej zatrzymali do kontroli – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka stargardzkich policjantów. – Kierujący mercedesem miał poważne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci od razu podjęli interwencje podejrzewając, że kierujący może być po wpływem alkoholu. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie kierowcy wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że mieszkaniec Maszewa w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień.

Młody kierowca nie umiał wyjaśnić policjantom dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował.

Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień.

Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

mł. asp. Justyna Siwarska