Boisko piłkarskie
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga piłkarska. Zwycięskie drużyny ze Stargardu

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej w miniony weekend rozegrana została piąta seria spotkań. Reprezentanci Stargardu wygrali. Jeden klub z gminy Dolice zremisował, drugi przegrał.

Podsumowujemy piątą kolejkę spotkań w zachodniopomorskiej IV lidze. Polski Cukier Kluczevia Stargard grał na wyjeździe z Olimpem Gościno. Błękitni II Stargard mierzyli się na swoim terenie z MKP Szczecinek. Biali Sądów rywalizowali w Wałczu z Orłem. Unia Dolice grała u siebie z Bałtykiem Koszalin.

Kluczevia miała za rywala ostatni w tabeli zespół, który nie zdobył jeszcze punktów. Stargardzki klub wygrał 7:1. Bramki dla Kluczevii zdobyli po dwie Michał Magnuski i Kamil Bartoszyński, po jednej Piotr Surma i Przemysław Brzeziański. Jeden gol był samobójczy gospodarzy.

Rezerwy Błękitnych Stargard wygrały 2:1. Po pierwszej połowie było 0:1. W drugiej części gospodarze najpierw wyrównali, a później wyszli na prowadzenie i zwyciężyli. Gole w stargardzkiej drużynie strzelili Miłosz Kiciński i Patryk Błaszczyk.

Biali Sądów po czterech zwycięstwach tym razem zremisowali 2:2 w Wałczu. W pierwszej połowie wyrównującą bramkę dla gości strzelił Vladyslav Kushnir. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, ale w drugiej doliczonej minucie spotkania wyrównał ustalając wynik Karol Ogórek.

Unia Dolice, która niedawno pokonała faworyzowaną Kluczevię, tym razem nie sprostała innemu faworytowi IV ligi. Przegrała z Bałtykiem Koszalin 0:6. Po trzy gole goście zdobyli w pierwszej i drugiej połowie.

W tabeli Polski Cukier Kluczevia Stargard jest na czwartym miejscu. Ma 12 punktów. Błękitni II Stargard plasują się na dziewiątej pozycji. Mają 7 pkt. Biali Sądów są trzeci w klasyfikacji. Mają 13 punktów. Unia Dolice jest czternasta. Ma 3 pkt.

Kolejne mecze:

  • Polski Cukier Kluczevia Stargard – Odra Chojna (17 miejsce, 1 pkt) – 9 września, godzina 15
  • Perła Dygowo (6 miejsce, 12 pkt) – Błękitni II Stargard – 9 września, godzina 13
  • Biali Sądów – Gwardia Koszalin (1 miejsce, 15 pkt) – 9 września, godzina 15
  • Wybrzeże Rewal (5 miejsce, 12 pkt) – Unia Dolice – 9 września, godzina 13