Spójnia Stargard nowy sezon
Fot. Grzegorz Drążek

Gramy! PGE Spójnia Stargard rozpoczyna sezon 2023/2024

W piątek, 22 września pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 Orlen Basket Ligi rozegra PGE Spójnia Stargard. Na wyjeździe mierzyć się będzie przeciwko Grupie Sierleccy Czarni Słupsk.

Przesezonowe sparingi pozwalają z optymizmem patrzeć na nowy sezon w wykonaniu stargardzkiego klubu. PGE Spójnia pokonała między innymi Kinga Szczecin, BC Geosan Kolin z Czech i Seawolves Rostock z Niemiec. Zanotowała też kilka porażek, jednak przegrywała po wyrównanych spotkaniach i nieznacznie.

Koszykarze i trenerzy stargardzkiego zespołu w okresie przygotowawczym kilka razy spotkali się z kibicami. Za każdym razem padała deklaracja z ich strony, że chcą w sezonie 2023/2024 znaleźć się w czołowej ósemce w rundzie zasadniczej, a co za tym idzie zagrać w play off. Na to liczą także staragrdzcy kibice. W poprzednim sezonie ta sztuka się udała PGE Spójni. Było piąte miejsce po rundzie zasadniczej i ćwierćfinał play off.

W nowym sezonie stargardzki zespół będzie rywalizował nie tylko w Orlen Basket Lidzie, ale także w międzynarodowych rozgrywkach w Fiba Europe Cup. Kibice PGE Spójni będą więc mieli okazję obejrzeć więcej spotkań o stawkę i po wielu latach ponownie zobaczyć swój zespół na arenie międzynarodowej.

Pierwszy mecz sezonu 2023/2024 PGE Spójnia Stargard rozegra w ten piątek. 22 września o godzinie 17.30 rozpocznie w Słupsku mecz przeciwko Grupie Sierleccy Czarni. Pierwszy rywal stargardzkiego klubu ma podobne cele jak PGE Spójnia, co zapowiada ciekawą rywalizację. W szeregach słupskiego zespołu gra wychowanek Spójni Stargard Paweł Leończyk.