bmw
pixabay.com

Grupa Speed ze stargardzkiej drogówki na S10 zatrzymała kierowcę bmw

2000 zł mandatu i 14 punktów karnych, a ponadto sprawa karna, to efekt zatrzymania kierującego bmw na drodze ekspresowej S10. O 70 km przekroczył dozwoloną prędkość i kierował mimo cofniętych uprawnień.

– Grupa Speed powstała w policji, aby eliminować te najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze. Chodzi tutaj głównie o przekraczanie dozwolonej prędkości, która jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych – przypomina asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Tym razem mężczyzna nie tylko jechał za szybko. Policjanci stargardzkiej drogówki na drodze ekspresowej nr S10 zatrzymali do kontroli bmw, którego kierujący na ograniczeniu do 90 km/h miał na liczniku znacznie więcej. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym 2000 zł, a na jego kontro trafiło 14 punktów karnych, jednak to nie koniec jego problemów. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ten wcale nie powinien wsiadać za kierownicę. Decyzją starosty zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania, dlatego teraz odpowie za przestępstwo, za które może mu grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy! Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard