policyjne auto
Fot. Stargard.News

Gwałtownie przyspieszył na widok policji. Pod wpływem narkotyków i z narkotykami

Policjanci stargardzkiej drogówki podczas kontroli drogowej znaleźli u młodego kierowcy amfetaminę. 21-latek kierował autem pod jej wpływem.

Sytuacja miała miejsce w godzinach nocnych na ulicy Broniewskiego w Stargardzie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę.

– Kierujący seatem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowili skontrolować pojazd. Mężczyzna był trzeźwy, ale widząc jego nerwowe zachowanie, nienaturalnie zwężone źrenice policjanci nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Justyna Siwarska dodaje, że przypuszczenia policjantów byłyę słuszne.

– Wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował swoim pojazdem pod wpływem amfetaminy – informuje policjanta ze stargardzkiej komendy. – To nie jedyne jego zmartwienie. Policjanci ujawnili przy nim zawiniątka foliowe, w których znajdowała się amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i dalszą część nocy spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

21-latkowi grozi kara nawet do 3 lat więzienia.