Kwartet

Gwiazdorski spektakl „Kwartet” – 50-lecie spektaklu w Stargardzie

W sobotę 23 września 2023 roku, o godzinie 17, na dużej scenie SCK, zobaczyć będzie można sztukę pt. „Kwartet”. To kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. W obsadzie Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński.

Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!

Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.

Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!

Kwartet

Autor: Bogusław Schaeffer

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński

Czas trwania: 70 minut

Bilety w cenie: 110, 130, 150 zł.

Informacje i bilety: https://kulturairozrywka.pl/stargard-kwartet-50-lecie-spektaklu/wydarzenie/40445