Spójnia
Fot. Grzegorz Drążek

Jadą do Torunia rozgryźć Twarde Pierniki

W jedenastej kolejce spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard zagra na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń.

PGE Spójnia zagra w Toruniu w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 16. To będzie szósty w sezonie wyjazdowy mecz stargardzkiego klubu i pierwszy po serii domowych występów. Poprzednie spotkanie na obcym parkiecie Spójnia grała 6 listopada.

Stargardzki zespół zagra przeciwko Twardym Piernikom podrażniony porażką sprzed kilku dni u siebie z BM Stalą Ostrów Wielkopolski. PGE Spójnia prowadziła w tym spotkaniu już 22 punktami, ale przegrała.

W Toruniu to zespół trenera Sebastiana Machowskiego będzie faworytem. Spójnia ma pięć zwycięstw i tyle samo porażek. Twarde Pierniki wygrały tylko raz i są na ostatnim miejscu w tabeli. Jedyne zwycięstwo zanotowali w piatej kolejce, pokonując u siebie Sokół Łańcut.

Stargardzki zespół ma porawo czuć się mocniejszy od toruńskiego klubu, ale nie powinien lekceważyć najbliższego przeciwnika. Twarde Pierniki potrafiły walczyć z mocnym Treflem Sopot, przegrywając tylko dwoma punktami i z Kingiem Szczecin, przegrywając ośmioma punktami, gdzie rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w czwartej kwarcie.

Trzech zawodników PGE Spójni jeszcze niedawno grało w toruńskim klubie. Graczami tego zespołu byli Karol Gruszecki, Krzysztof Sulima, Tomasz Śnieg. Trzy sezony temu zespół z Torunia prowadził Sebastian Machowski, który teraz jest trenerem stargardzkiej drużyny. To wszystko powoduje, że niedzielny mecz będzie jeszcze ciekawszy. Do Torunia wybiera się grupa kibiców Spójni. W telewizji tego spotkania nie zobaczymy. Będzie natomiast transmisja internetowa na kanale Emocje Tv