Ulica Broniewskiego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek. Ulica Broniewskiego w Stargardzie.

Jechał całą szerokością jezdni w Stargardzie. Mieszkańcy zabrali mu kluczyki, policjanci go zatrzymali

64-letni mężczyzna odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i za kierowanie samochodem bez prawa jazdy.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dzisiaj io zdarzeniu, do którego doszło wczoraj przed godziną 18 w Stargardzie.

Policjantka dodaje, że kierujący peugotem skręcił w ulicę Niepodległości i zatrzymał się na stacji paliw.

– Mieszkańcy nie czekając ani chwili pobiegli do kierującego i błyskawicznie wyciągnęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę – relacjonuje Justyna Siwarska. – Jeden ze świadków powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o całej sytuacji, który na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki.

Policjanci potwierdzili to, co podejrzewali mieszkańcy, którzy zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się na drodze kierującego peugeotem.

Przeprowadzający na miejscu zatrzymania czynności stargardzcy funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

Na tym nie koniec kłopotów mężczyzny.

– Mężczyzna w ogóle nie powinien kierować autem, gdyż nie miał do tego wymaganych uprawnień – wyjaśnia Justyna Siwarska. – W związku z popełnionym przestępstwem 64-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

Policja chwali zachowanie mieszkańców, którzy zareagowali na widok dziwnie zachowującego się na drodze kierującego peugeotem.

– Takie zachowanie świadków zdarzenia jest godne pochwały, bo nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska. – Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.